Garwolin

Powiat garwoliński: starsza pani nie dała się oszukać

Region Czw. 25.02.2021 11:44:55
25
lut 2021

O dużym szczęściu może mówić 86-letnia mieszkanka gminy Górzno, która ostatecznie nie dała się zwieść przestępcom i nie przekazała im znacznej sumy pieniędzy, o jaką ją prosili. Oszustwo zostało udaremnione dzięki interwencji członków rodziny kobiety, którzy uświadomili seniorce zagrożenie i w porę powiadomili stróżów prawa.

- Starsza kobieta, będąca mieszkanką gminy Górzno, odebrała telefon od osoby, która podała się za jej córkę. 86-latka usłyszała od swojej rzekomej krewnej, że trafiła ona do więzienia po tym, jak potrąciła pieszego na przejściu dla pieszych. Dzwoniąca dodała, że pilnie potrzebuje pieniędzy w niebagatelnej kwocie 150 000 złotych, które mają posłużyć do opłacenia kaucji za jej uwolnienie. Po tym, jak się okazało, że staruszka nie ma w domu pieniędzy, dzwoniąca kobieta poprosiła o zebranie takiej kwoty wśród bliskich. Oszustka miała zadzwonić ponownie- informuje sierż. sztab. Małgorzata Pychner, oficer prasowa KPP Garwolin. - Całe szczęście, bliscy seniorki, świadomi forteli, jakie stosują przestępcy szybko skojarzyli, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. wnuczka/członka rodziny.

Funkcjonariusze policji, do których trafiło zgłoszenie, potwierdzili obawy krewnych staruszki i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Tym razem, dzięki reakcji rodziny, nie doszło do oszustwa- dodaje funkcjonariuszka.

Inf. pras.
fot. pogląd.

WJ/Garwolin/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.