Łuków

Powiat łukowski: finansowe wsparcie dla jednostek OSP

Region Czw. 30.06.2022 18:11:18
30
cze 2022

27 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu łukowskiego otrzymało pieniądze na zakup drobnego sprzętu strażackiego. Dofinansowanie pochodzi z programu „Mały strażak na 2022 rok”, który realizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dziś, 30 czerwca w sali konferencyjnej im Jana Pawła II w Łukowie odbyło się spotkanie przedstawicieli 27 jednostek OSP z terenu powiatu łukowskiego. Druhowie przyjechali aby odebrać potwierdzenie otrzymania dofinansowania otrzymanego w ramach programu „Mały strażak na 2022 rok”. Pieniądze na ten program pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Do lubelskiego oddziału funduszu trafiło w sumie 3 mln 750 tys. zł. Podzielono je na 202 jednostki. Wyboru jednostek OSP, które otrzymały pieniądze, dokonywał Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na podstawie rekomendacji Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Wśród jednostek, które otrzymały dofinansowanie w wysokości od 10 do 25 tys. zł znalazło się 27 jednostek z powiatu łukowskiego. Informacje o uzyskaniu dofinansowania reprezentanci poszczególnych jednostek otrzymali od posła Sławomira Skwarka, prezesa WFOŚiGW Grzegorza Grzywaczewskiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP Mirosława Burego, starosty Dariusza Szustka oraz radnego wojewódzkiego Ryszarda Szczygła.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.