Siemiatycze

Powiat siemiatycki chce skorzystać z funduszy – w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Region Wt. 04.05.2021 11:31:30
04
maj 2021

Starosta siemiatycki Marek Bobel wraz z samorządowcami i mieszkańcami apeluje do parlamentarzystów o przyjęcie Krajowego Planu Odbudowy. Fundusze z KPO mogą realnie wesprzeć inwestycje, które w kolejnych latach byłyby zrealizowane na terenie powiatu siemiatyckiego. Mogłyby być wydatkowane między innymi na oświatę, infrastrukturę drogową, dalszą modernizację szpitala powiatowego, cyfryzację, ochronę środowiska itd.

Krajowy Plan Odbudowy to dokument, który stanowić będzie podstawę wdrażania środków Instrumentu na rzecz Odbudowy i Wzmacniania Odporności (największa część Funduszu Odbudowy). Dzięki temu, Polska będzie mogła w pełni skorzystać z 28,6 mld euro w formie bezzwrotnych dotacji oraz 34,2 mld euro w postaci niskooprocentowanych pożyczek ze wszystkich instrumentów Funduszu Odbudowy, w tym 23,9 mld euro z ww. instrumentu.

KPO ma wzmocnić naszą gospodarkę i pozwolić szybciej wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Unijne środki zostaną przeznaczone na najważniejsze obszary, takie jak: zdrowie, energia i środowisko, gospodarka i przedsiębiorcy, cyfryzacja, infrastruktura, transport, innowacje, społeczeństwo czy spójność terytorialna. Z ogólnej puli środków, 20 proc. pieniędzy musi trafić na cyfryzację, a 37 proc. na inwestycje związane ze środowiskiem oraz ochroną zdrowia.

Źródło: Powiat Siemiatyckie
Foto: ABol

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.