Węgrów

Prezydent wręczył akty nadania obywatelstwa polskiego rodzinie Jacyniaków

Region Niedz. 02.05.2021 22:02:51
02
maj 2021

2 maja w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda wręczył akty nadania obywatelstwa polskiego Rodzeństwu Jacyniaków. Dzieci pochodzą z miejscowości Skwarzawa Stara koło Żółkwi na Ukrainie. Są Polakami, kilka lat temu zmarli im Rodzice. Wolą Mamy Lubow Jacyniak było, aby dzieci kiedyś zamieszkały w Polsce. Dwa lata temu tak się stało. Dzięki Fundacji Leny Grochowskiej i Panu Władysławowi Grochowskiemu otrzymały mieszkanie w Łochowie w powiecie węgrowskim.


Dzień Polonii i Polaków za Granicą ma wymiar szczególnej łączności: z jednej strony – tęsknoty, a z drugiej strony – pamięci, a nade wszystko wielkiego związku, czegoś, co nazywam wspólnotą Polaków na całym świecie, wspólnotą myśli, mentalności i sposobu patrzenia na świat – podkreślał Prezydent Andrzej Duda. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyła też Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent wręczył akty nadania obywatelstwa polskiego rodzinie Jacyniaków – repatriantów z Ukrainy.
– Bardzo cieszymy się z Waszej dzisiejszej obecności w Pałacu Prezydenckim, wiemy, że jako młodzi ludzie doświadczyliście bardzo trudnego przeżycia, jakim jest śmierć rodziców. Ale łącząca Was niezwykle mocna więź i miłość, a także pomoc wielu ludzi o wielkich sercach, sprawiły, że przyjechaliście do Polski, wypełniając tym samym testament rodziców, by tutaj, w ojczyźnie Waszych przodów zacząć nowe życie – mówiła Małżonka Prezydenta.
– Do tej pory byliście posiadaczami Karty Polaka, od dziś jesteście dumnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Kochani, witajcie w domu – podkreśliła.

Rodzeństwu Jacyniaków towarzyszyła senator Maria Koc.


Źródło: Prezydent.pl/ FB Maria Koc - senator RP

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.