Radzyń Podlaski

„Proporce waszych marzeń trzymajcie wysoko”. Premier Mateusz Morawiecki w Branicy Radzyńskiej

Region Śr. 01.09.2021 11:40:55
01
wrz 2021

Na placu przy niedawno wybudowanej szkole w Branicy Radzyńskiej w gminie Radzyń Podlaski odbyła się dziś, 1 września Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego. W uroczystości uczestniczyli Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.


- Od tego, jaka będzie szkoła, zależy zarówno rozwój uczniów jak i nauczycieli. Pierwszy września to czas powrotów, zarówno do szkoły, jak i do przyjaźni, relacji, zabawy. Mam nadzieję, że wrócimy do tego normalnego życia. Oby już nigdy żadna pandemia nie zakłóciła normalnego nauczania - mówił premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu w części oficjalnej uroczystości inauguracji roku szkolnego. - Szkoła ma uczyć nie tylko zakresu przedmiotów, ale i odpowiedzialności i patriotyzmu. Św. Jan Paweł II mówił, że człowiek nie jest tylko sprawcą czynów, ale i twórca samego siebie. Dodałbym, że także twórca wspólnoty. To nasze wyzwanie, byśmy w chwilach próby, ale i normalności, potrafili wykrzesać z siebie to, co najlepsze. Tego życzę wszystkim uczniom. Byście proporce waszych marzeń trzymali wysoko i za nimi podążali - dodał.


- Chcemy, żeby ta normalność trwała aż do końca roku szkolnego - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do decyzji o rozpoczęciu nauki stacjonarnej w szkołach. - By to się stało, musimy być bezpieczni. Wciąż jesteśmy w pandemii, a niebezpieczeństwo jest wokół nas. Do szkół trafia teraz sprzęt za 100 mln złotych - płyny dezynfekujące, maseczki, termometry. Dzięki temu dzieci bezpiecznie wrócą do szkół - dodawał minister Czarnek. - Ten sprzęt jest niezbędny, ale niezbędne jest również stosowanie się do wytycznych i zaleceń ministerialnych. Jednym z tych zaleceń jest program szczepień. Dziękuję nauczycielom za odpowiedzialne podejście do tematu. Zachęcamy wszystkich do tego. Szczepienia są dziś jedynym bezpiecznym środkiem, który zabezpiecza nas przed ciężkim przejściem koronawirusa. Takie są fakty. - Jesteśmy do dyspozycji rodziców w tworzeniu punktów szczepień w szkołach - mówił minister Czarnek. - Musimy też pamiętać, co działo się w minionych miesiącach. Mamy świadomość, że za nami trudny czas dla uczniów i nauczycieli. Sytuacja zmusiła nas do wprowadzenia nauki zdalnej. Jeśli bezpieczeństwo zostanie zachowane, jest duża szansa że w tym roku tak się nie stanie - zaznaczał.
KS/EŁ/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook