Łuków

Radny Mariusz Chudek: bez sprytu ani rusz

Region Pon. 01.03.2021 14:37:40
01
mar 2021

Gościem dzisiejszej (1 marca) audycji „O tym się Mówi” był łukowski radny Mariusz Chudek. Rozmowa dotyczyła ostatniej sesji Rady Miasta, której przebieg radny Chudek określił mianem „kabaret”.

Gość Marcina Jabłkowskiego w programie „O tym się mówi” pytany m.in. o to, dlaczego w swojej relacji na profilu społecznościowym nazwał obrady ostatniej sesji „kabaretem” stwierdził, że i tak było to delikatne określenie. Jego zdaniem bowiem „śmiech przez łzy” wywołała dyskusja w sprawie przekazania pieniędzy powiatowi łukowskiemu na budowę chodnika wzdłuż ulicy Wójtostwo. Jak mówił radny Chudek, ta inwestycja wprowadzona do budżetu przez większość radnych, jest zupełnie nie przemyślana.

Radny Mariusz Chudek podczas rozmowy z Marcinem Jabłkowskim odniósł się także do podjętej uchwały w sprawie zwolnienia przedsiębiorców z tzw. opłaty korkowej. Jak mówił, to bardzo dobry ruch. A dopytywany co sądzi o tylu „ojcach sukcesu” w tej sprawie stwierdził, że nie jest to istotne. Odniósł się natomiast do wymiany zdań pomiędzy radnym Leonardem Baranowskim a burmistrzem Piotrem Płudowskim. Radny stwierdził na sesji, że burmistrz wykazał się sprytem. Burmistrz odpowiadając mówił, że spryt to cecha, która się przydaje. Tę wymianę zdań radny Chudek podsumował mówiąc wprost: „Podobało mi się to. Bo bez sprytu ani rusz”. POSŁUCHAJ

AKup/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.