Siemiatycze

Rodzinka łabędzi na siemiatyckim zalewie

Region Wt. 12.10.2021 09:34:28
12
paź 2021

Do widoku stad kaczek na siemiatyckim zalewie i przepływającej przez miasto rzece Kamionce, mieszkańcy już przywykli. Nie dziwią też łabędzie na wodach zalewu, jednak emocje rosną, gdy łabędzia rodzinka powiększa się.

Pływająca na siemiatyckim zalewie gromadka łabędzi jest nie lada ciekawostką i wiele osób chętnie spaceruje nad wodą, by obserwować ptaki. Warto jednak pamiętać, że te piękne i z pozoru delikatne stworzenia, mogą być agresywne, gdy poczują, że one lub ich młode są zagrożone. Lepiej więc obserwować ptaki z daleka.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że łabędzie są monogamistami i pozostają w związku ze swoim partnerem do końca życia. Z tego powodu uznawane za symbol wierności.
Czy łabędzie odlecą? Jak informuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, na terenie Polski zimuje kilkanaście tysięcy łabędzi i jest to zjawisko całkowicie normalne.

Bodźcem do przemieszczenia łabędzi na tereny cieplejsze jest brak pożywienia w miejscu przebywania i znaczne obniżenie temperatury – z tego powodu w razie ciepłych jesieni można obserwować dłuższe niż zazwyczaj przebywanie ptaków w rejonie lęgowisk lub pierzowisk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.