Siemiatycze

Rozbudowano szpital w Siemiatyczach

Region Pon. 13.09.2021 16:23:02
13
wrz 2021

Wygoda dla pacjentów, wyższy komfort pracy dla personelu, ale też spełnienie obowiązujących norm, które określa Ministerstwo Zdrowia – siemiatycki szpital zyskał nowe skrzydło. 13 września odbyła się uroczystość związana z zakończeniem realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa, przebudowa i częściowa zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach.”

Budynek został poświęcony, przecięto wstęgę i oficjalnie oddano go do użytku. Nie traktujmy tego poświęcenia, jak formalności - podkreślał biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz. Zawsze pamiętajmy, że życie jest darem od Boga i w każdym czasie, w każdej chorobie, ktoś nad nami czuwa.

Z końcem 2018 roku Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach, rozpoczął budowę nowego skrzydła i częściową zmianę sposobu użytkowania istniejącego budynku szpitala. Podjęto się tego zadania, by poprawić dostępność i jakość świadczonych usług oraz by dostosować placówkę do obowiązujących wymogów prawnych. Dzięki zrealizowanej inwestycji, siemiatycki SP ZOZ jest bardziej przestronny, nowoczesny, a co za tym idzie przyjazny dla pacjenta, co już odczuwają osoby korzystające z usług placówki.

Podczas poniedziałkowej uroczystości, zaprezentowano proces rozbudowy. Można było zwiedzić część pomieszczeń nowo wybudowanego skrzydła, a także zapoznać się z historią szpitala podczas prezentacji multimedialnej.

W wydarzeniu tym, którego gospodarzem był Andrzej Szewczuk, dyrektor szpitala, wraz z pracownikami, uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, duchowni wraz z biskupem drohiczyńskim seniorem Antonim Dydyczem i biskupem siemiatyckim Warsonofiuszem, parlamentarzyści w osobach – posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego i Senatora Jacka Boguckiego, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, starosta siemiatycki Marek Bobel wraz z radą powiatu, burmistrzowie i wójtowie, dyrektorzy szpitali z sąsiednich powiatów, przedstawiciele NFZ, kierownicy i dyrektorzy szkół i instytucji z całego powiatu.

Mówiąc o szpitalu, wielokrotnie podkreślano, że jest to dobrze zarządzana placówka. Szpital od 5 lat może pochwalić się dodatnim wynikiem finansowym. Dobrze układa się współpraca pomiędzy dyrekcją szpitala, starostwem, jak i innymi instytucjami. Starosta siemiatycki Marek Bobel zapewnił też, że nie jest to koniec inwestycji związanych ze służbą zdrowia, która przez zarząd powiatu traktowana jest w sposób priorytetowy.ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook