Siemiatycze

Rozpoczęła się kolejna matura w reżimie sanitarnym

Region Wt. 04.05.2021 13:39:06
04
maj 2021

Na początek język polski, potem matematyka i język obcy. We wtorek, 4 maja rozpoczęły się matury.

Uczniowie siemiatyckiego LO wchodząc na egzamin często mówili, że liczą na temat związany z „Lalką”, można było usłyszeć, że „pachniało Lalką”. Typowanie okazało się trafione, na maturze pojawił się temat: „Czy ambicje pomagają człowiekowi w osiągnięciu celu”, a uczniowie mieli do dyspozycji fragment „Lalki”. Z kolei pytanie „Czy miasto jest przestrzenią przyjazną czy wrogą człowiekowi?” opatrzone było fragmentem „Ziemi obiecanej”. Trzecim tematem była interpretacja wiersza.

Uczniowie wychodzący z egzaminu, nie kryli radości, że temat, na który najbardziej liczyli znalazł się na egzaminie i zdecydowana większość wybierała na maturze, właśnie „Lalkę”.

Do tegorocznych egzaminów przystąpili m.in. licealiści, którzy niemal połowę swojej trzyletniej edukacji w szkole ponadpodstawowej realizowali zdalnie. Czas nauki zdalnej nauczył ich samodzielności, szukania materiałów do nauki, korzystania z tego co było dostępne w czasie pandemii. Uczniowie nie byli pozostawieni samym sobie, z dużą wdzięcznością wskazują na pomoc jaką otrzymywali od swoich nauczycieli.

Egzamin maturalny z języka polskiego jest obowiązkowy. Trwał 170 minut, maturzyści mogą liczyć na 20 punktów za czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną; w drugiej części egzaminu pisząc wypracowanie mogą zyskać 50 punktów.

Na kolejnych egzaminach zmierzą się z matematyką i językiem obcym.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.