Kraj

Rozpoczynają się matury. Dziś egzamin z języka polskiego

Region Wt. 04.05.2021 11:23:56
04
maj 2021

271 tysięcy tegorocznych maturzystów napisze dziś egzamin z języka polskiego. Do matur podejdą także te osoby, które nie zdały w latach ubiegłych lub chcą poprawić wynik. Absolwenci będą musieli przyjść na egzamin w maseczce. Obowiązkowa będzie także dezynfekcja rąk. Początek o godzinie 9.00.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że egzaminy w tym roku będą łatwiejsze. „Egzaminy obowiązkowe to tylko część pisemna na poziomie podstawowym. Część ustna tylko dla osób, które potrzebują wyniku w rekrutacji na uczelnię za granicą” - powiedział minister.

Obowiązkowo na poziomie podstawowym maturzyści będą musieli zdać egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Jak mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, w tym roku nie ma obowiązku zdawania przedmiotu dodatkowego, ale większość maturzystów zdecydowała się zdawać ten przedmiot.
"Najczęściej jako przedmiot dodatkowy maturzyści wybierali podobnie jak w latach ubiegłych język angielski - tu prawie 60 procent maturzystów - matematykę, język polski, geografię i biologię" - powiedział dyrektor CKE.

Na rozwiązanie testu i napisanie wypracowania maturzyści będą mieli dziś 170 minut.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/i ms/w kry

Fot. Archiwum

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.