Radzyń Podlaski

Stop biurokracji w szkołach. Minister edukacji podpisał rozporządzenie ograniczające formalności

Region Śr. 01.09.2021 12:38:36
01
wrz 2021

Podczas centralnych obchodów rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyły się 1 września w Branicy Radzyńskiej w gminie Radzyń Podlaski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował o podpisaniu kilka godzin wcześniej rozporządzenia dotyczącego likwidacji ewaluacji wewnętrznej i zewnętrznej w szkołach.

Rozporządzenie znosi biurokrację w pracy nauczyciela. Szef resortu podkreślił że chce, aby nauczyciele w ogóle nie poświęcali się pracy biurokratycznej, a skupiali się na pracy z uczniem. Minister powiedział, że nowe przepisy znoszą między innymi ocenę zewnętrzną i wewnętrzną. "Znoszę tak zwaną ewaluację zewnętrzną, która pochodzi od kuratora w kierunku szkoły, ewaluację wewnętrzną, na podstawie której to dyrektor często stwarzałby bardzo duże wymogi biurokratyczne dla nauczycieli i tak zwany monitoring" - poinformował. "Stop biurokracji w szkole, rozporządzenie jest podpisane" - oświadczył szef resortu edukacji.

Minister zapowiedział, że kolejnym elementem reformy będą podwyżki wynagrodzeń nauczycieli.

Centralne obchody inauguracji roku szkolnego 2021/2022 zainaugurowała uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy. WIĘCEJ

W uroczystości wziął udział Premier Mateusz Morawiecki. WIĘCEJ

KS/EŁ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.