Biała Podlaska

Szczepienia masowe po weryfikacji NFZ

Region Wt. 20.04.2021 17:04:53
20
kwi 2021

W Białej Podlaskiej powstaje Samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych. Będzie się mieścił w Bialskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11. Porozumienie w sprawie otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych podpisali prezydent miasta Michał Litwiniuk i Janusz Trzos reprezentujący NZOZ Przychodnię Lekarzy Rodzinnych T-Med z Białej Podlaskiej. Personel tej placówki zajmie się organizacją szczepień.

Jak informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta, szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.0, a w soboty od godz. 8.00 do 14.00. W Punkcie będą się znajdowały poczekalnia, gabinet lekarski, 3 stanowiska do szczepień wyposażone zgodnie ze standardami i wymogami. Obsługę będą sprawować pielęgniarki, lekarz lub ratownik. Nie tylko lekarz będzie kwalifikował do szczepień, ale także pielęgniarki i ratownik medyczny.

Kiedy ruszy SPSzM? - Czekamy na wizytę weryfikacyjną Narodowego Funduszu Zdrowia, a po jej pozytywnym przejściu odbędzie się dostawa szczepionek i będziemy mogli działać – odpowiada Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.