Parczew

Szczęśliwy finał poszukiwań 51-latka

Region Mon 22.02.2021 14:04:02
22
Feb 2021

Parczewscy policjanci odnaleźli zaginionego 51-latka, który 21 lutego wczesnym rankiem samowolnie oddalił się z Domu Pomocy Społecznej w Kalince. Wymagał stałej opieki, ponadto istniało zagrożenie, że przebywając na zewnątrz mógł się wychłodzić.

W niedzielę rano policjanci z parczewskiej komendy otrzymali informacje o zaginięciu 51-latka zamieszkałego w gminie Wohyń. Z przekazanych przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kalince (gmina Jabłoń) informacji wynikało, że mężczyzna samowolnie opuścił DPS w niedzielę ok. godz. 4 rano. Mężczyzna wymagał stałej opieki, ponadto istniało zagrożenie, że przebywając na zewnątrz mógł się wychłodzić

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Parczewie ogłosił alarm. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dziania, w które zostały zaangażowane wszystkie patrole z komendy, były prowadzone na terenie gminy Jabłoń, a także w powiecie radzyńskim. Kilkunastu funkcjonariuszy prewencji oraz służb kryminalnych przez kilka godzin przeszukiwało tereny leśne, główne drogi, boczne uliczki, przystanki autobusowe.

Po kilku godzinach poszukiwań parczewscy policjanci zauważyli zaginionego jak szedł drogą K-19 w kierunku Kocka (powiat radzyński). Mężczyzna na szczęście nie posiadał obrażeń i został przekazany załodze karetki pogotowia.

starszy sierżant Anna Kopeć

DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.