Biała Podlaska

Terebela: Nowa droga dzięki współpracy między samorządami

Region Sob. 27.11.2021 14:08:03
27
lis 2021

Gmina Biała Podlaska i Powiat Bialski wspólnie zrealizowały kolejną inwestycję drogową. Tym razem wyremontowano ponad 3,5 km odcinek drogi w Terebeli, prowadzony od miasta Biała Podlaska w kierunku Leśnej Podlaskiej.

26 listopada odbyło się uroczyste przekazanie do użytku nowej drogi w Terebeli. Jest to inwestycje zrealizowana wspólnie przez gminę Biała Podlaska i Powiat Bialski. Wartość tego zadania to ponad 2,5 mln zł - inwestycja była finansowana przez oba samorządy po 50%. Wykonawcą inwestycji jest firma z Białej Podlaskiej.

Krystyna Beń, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej powiedziała, że w ramach prac wykonano nową nawierzchnię asfaltową, zjazdy na posesje, chodnik, a także perony dla autobusów po obu stronach. – Nie składaliśmy na tą inwestycję dofinansowania, trudno, bo trudno u nas na wszystkie drogi dostać dofinansowanie ze środków zewnętrznych czy unijnych, dlatego realizowaliśmy je wspólnie z gmina. Jak się robi wspólnie to zawsze dwa razy tyle wychodzi – zaznaczyła dyrektor Krystyna Beń.
Jak zaznaczył Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego powiat jest największym w województwie lubelskim dlatego samorząd nie ma aż tylu funduszy żeby samodzielnie wyremontować ok. 1000 km dróg powiatowych. – Słyszy się, że jednak powiat mógłby więcej partycypować w kosztach, niestety możliwości finansowe i wielkość powiatu są takie, że samy nie wybudujemy, ani nie wyremontujemy tych wszystkich dróg, chociaż robimy wszystko, aby tych kilometrów przybywało z roku na rok – uzasadniał Mariusz Kiczyński.

W planach jest wykonane kolejnego odcinka drogi w kierunku Witulina, bo jak zaznaczyła Krystyna Beń tan jest kilka miejsc, w których droga jest w bardzo złym stanie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.