Garwolin

Trojanów: gminne inwestycje z państwowym wsparciem

Region Śr. 27.10.2021 10:04:00
27
paź 2021

Samorząd gminy pozyskuje znaczne środki pozabudżetowe i inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej, oświatowej i komunalnej. Tylko w ostatnim czasie wyasfaltowano 6 km dróg, dobiega końca budowa nowoczesnego przedszkola ze żłobkiem w Trojanowie, wykonywana jest elewacja budynku szkoły w tej miejscowości i budowa dużego parkingu przy szkole w Korytnicy. Z „Polskiego Ładu” gmina otrzymała ponad 10,6 mln zł na inwestycje.

Władze gminy Trojanów stawiają na poprawę infrastruktury drogowej, chociaż z należytą dbałością podchodzi też do inwestowania w inne obszary lokalnej działalności. W ostatnim czasie zmodernizowano odcinki dróg w Trojanowie, Życzynie i Woli Koryckiej Górnej.

- Pozyskaliśmy pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie zrobiliśmy piękną drogę w miejscowości Dębówka razem z chodnikiem oraz w miejscowości Prandocin w sołectwie Nowiny Życkie- mówi wójt Stanisław Kostyra. Każdego roku poprawiany jest stan kilku lub kilkunastu kilometrów dróg gminnych, ale jest jeszcze w tym względzie wiele do zrobienia, dlatego gmina składa wnioski do różnych instytucji rządowych i samorządu Mazowsza o dofinansowanie planowanych do wykonania zadań. I w zasadzie starania te są skuteczne, chociażby ostatnie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, gdzie złożono 3 wnioski i wszystkie przeszły pozytywnie sito weryfikacji. Na modernizację infrastruktury drogowej na terenie gminy otrzymano 2 375 000 zł i tyle samo na termomodernizację budynku gminy oraz 5 890 000 zł na modernizację infrastruktury wodnej w miejscowościach Podebłocie, Wola Korycka Dolna, Kruszyna. Jeszcze w tym roku planowane jest zakończenie budowy dużego, nowoczesnego przedszkola ze żłobkiem w Trojanowie, która sfinansowana została niemal w całości z otrzymanych dotacji rządowych.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Stanisławem Kostyrą.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.