Łuków

Wola Okrzejska: trwa remont muzeum

Region Mon 22.02.2021 12:15:55
22
Feb 2021

Zarząd Powiatu Łukowskiego przeznaczył 75 tysięcy złotych na remont zabytkowego fortepianu. To jeden z eksponatów znajdujących się w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, gdzie właśnie rozpoczął się generalny remont.

Ekipa remontowa przejęła klucze do muzeum w Woli Okrzejskiej 12 lutego. Jak już informowaliśmy, inwestycja odbywa się w ramach realizacji projektu pod nazwą „Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej”, na który powiat łukowski otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Budynek muzeum przejdzie generalny remont. Zaplanowano m.in. wymianę podłóg, ocieplenie strychu oraz zainstalowane centralnego ogrzewania. W planach jest także renowacja parku, gdzie mają powstać nowe alejki oraz renowacja Kopca Sienkiewicza w Okrzei – tam m.in. odnowione ma być popiersie noblisty oraz zamontowana luneta obserwacyjna.

W tym czasie kiedy w muzeum, w parku oraz na kopcu będą trwały prace, wykonana też zostanie renowacja zabytkowego, stuletniego fortepianu. Zarząd Powiatu przeznaczył na ten cel 75 tysięcy złotych. Jak mówi starosta Dariusz Szustek może się wydawać, że to duża kwota. Ale niestety, takie renowacje tyle kosztują. Odnowiony fortepian ma zostać zaprezentowany na otwarciu muzeum po remoncie. A remont, według planów, ma zakończyć się do 1 marca 2022 roku.

zdjęcie: archiwum podlasie24.pl

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.