Garwolin

Zaczyna się projektowanie nowego mostu na Wiśle

Region Mon 25.01.2021 14:05:22
25
Jan 2021

To już nie marzenia ani przymiarki, ale twardy konkret. 25 stycznia w Starostwie Powiatowym w Garwolinie podpisano umowę na sporządzenie projektu technicznego nowego mostu na Wiśle. To wspólne przedsięwzięcie powiatów: garwolińskiego i kozienickiego, gminy Maciejowice oraz miasta i gminy Kozienice.

Dokumentacja mostu będzie kosztować ponad 5,2 mln zł i ma być gotowa za trzy lata. To dość długo, ale wykonawca (Most Projekt Poznań) ma tylko podstawowe założenia obiektu, a zanim przystąpi do projektowania, musi wykonać jeszcze cały szereg badań i uzgodnień.

Sama budowa ma kosztować około 300 milionów złotych, co jest kwotą nie do udźwignięcia przez samorządy lokalne. Dlatego kluczową rolę gra tutaj rządowy program budowy mostów, który ma pokryć 80 procent kosztów inwestycji. Resztę wezmą na siebie wymienione powiaty i gminy, które obiecuje wesprzeć finansowo również samorząd wojewódzki.

Most na Wiśle koło Maciejowic odegra dużą rolę w rozwoju regionu. Łącząc południową i wschodnią część Mazowsza, oszczędzi okolicznym mieszkańcom długich objazdów do Dęblina i korzystania z niewygodnych promów.AB/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.