Biała Podlaska

Biała Podlaska mistrzem Polski

Sport Pt. 15.07.2022 08:24:11
15
lip 2022

Ponad 4000 uczestników, ponad 862 tysiące km przejechanych kilometrów, 30 wydarzeń promujących jazdę rowerem. To wszystko złożyło się na pierwsze miejsce Miasta Biała Podlaska w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Uroczyście podsumowano czerwcową rywalizację.

14 lipca w parku Radziwiłłów zgromadzili się uczestnicy i miłośnicy jazdy rowerem, aby wspólnie świętować sukces w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku niekwestionowanym liderem jest Miasto Biała Podlaska. Wspólnie dla miasta kręciło 4135 uczestników, którzy łącznie w ciągu 30 dni rywalizacji przejechali 862155.72 km. Do wspólnego kręcenia dla Białej Podlaskiej włączyły się m.in. okoliczne samorządy gminne.

Wśród kobiet pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła bialczanka Urszula Awerczuk, w rozmowie z Radiem Podlasie przyznała, że jazda rowerem jest jej pasją od dziecka. – Lubię jeździć rowerem, to moja pasja. Jadąc tak bardzo się nie męczę. Średnio jeździłam po 100 km i to było dla mnie mało. W tamtym roku się zachęciłam, bo spodobała mi się ta rywalizacja. Cieszę się, że moje miasto zajęło pierwsze miejsce i że mogłam w tym pomóc – dodała Urszula Awerczuk.

Runda honorowa wyruszyła ulicami miasta z parku Radziwiłłów z metą na pl. Wolności, gdzie oficjalnie zaprezentowano puchar Rowerowej Stolicy Polski. Następnie odbył się koncert Litevka Quartet i Kubson. Druhowie z OSP Sławacinek Stary przygotowali piana party.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.