Biała Podlaska

Biała Podlaska: Stadion miejski na ostatniej prostej!

Sport Fri 29.01.2021 15:48:58
29
Jan 2021

Prezydent Michał Litwiniuk zaprezentował projekt budowy III etapu stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej wraz z halą sportową. Powstanie długo oczekiwana hala sportowa dla bialskiego „Ekonomika’ oraz szatnie dla zawodników i trybuna dla 1200 kibiców.

Na III etap budowy stadionu miasto zabezpieczyło w budżecie ok. 15 mln zł, z czego 10 mln to dotacja przyznana na ten cel z Ministerstwa Sportu, natomiast całkowita szacunkowa wartość tej inwestycji to ponad 22 mln złotych.
29 stycznia prezydent Michał Litwiniuk, podczas konferencji prasowej, zaprezentował projekt ostatniego etapu budowy stadionu miejskiego wraz z halą sportową, która będzie służyć nie tylko zawodnikom MKS „Podlasie”, ale przede wszystkim uczniom Zespołu Szkół Nr 1, którzy uczą się nieopodal. A warto przypomnieć, że jest to jedyna szkoła w mieście, która nie posiadała do tej pory hali sportowej.
Dotychczas w ramach tej inwestycji udało się przebudować parking od strony ul. Piłsudskiego, wykonać nową płytę boiska wraz z nawodnieniem, odwodnieniem i niezbędną infrastrukturą, która pozwala utrzymać ją na odpowiednim poziomie. Przed miastem jest teraz III etap budowy stadionu miejskiego. Jak podkreślił prezydent Michał Litwiniuk projekt stadionu miejskiego spełnia wszystkie wymogi PZPN dla rozgrywek II ligi i jest odpowiedzią na potrzeby środowisk piłkarskich w Białej Podlaskiej. – Trybuna jest w całości zadaszona i co ważne jest zlokalizowana, w przeciwieństwie do pierwotnego projektu, tak aby kibice nie musieli oglądać rozgrywek pod słońce. Spełnia wszelkie wymogi funkcjonalności i bezpieczeństwa. Mecze będziemy też mogli oglądać na telebimie. Trybuna dla kibiców drużyny gości to ok. 90 miejsc siedzących, po stronie wschodniej – wyjaśnił prezydent Michał Litwiniuk.
Przy stadionie powstaną również parkingi po stronie wschodniej oraz południowej, parking dla osób funkcyjnych tzn. członków klubów, który znajdzie się po północno-zachodniej stronie płyty boiska. W ramach tego zadanie powstanie także kompleks obiektów zapewniających komfort zarówno sportowcom i trenerom, jak też kibicom. Wjazd i wyjazd będzie się odbywał po drogach wewnętrznych. – Przed nami realizacja tej inwestycji, niezwłocznie po uchwaleniu zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i uzyskaniu pozwolenia na budowę wyłonimy w drodze przetargu wykonawcę robót, które będą realizowane w bieżącym i prawdopodobnie przyszłym roku – argumentował prezydent Michał Litwiniuk.
Dzięki tej inwestycji bialski „Ekonomik”, czyli ZSZ Nr 1 w Białej Podlaskiej zyska halę sportową, dlatego dyrekcja szkoły może wreszcie odetchnąć. – Nasza szkoła to 1300 uczniów. Nie mamy hali sportowej i tak naprawdę zajęcia WF odbywają się na korytarzu. Jak była dobra pogoda mogliśmy wyjść na boisko ze sztuczną nawierzchnią. Dodatkowo nasza szkoła ma za mało sal dydaktycznych, a przy hali będą 4 sale, które będą wykorzystywane w miarę potrzeby na przedmioty zawodowe – podsumował Ireneusz Długołęcki, dyrektor ZSZ Nr 1.
A jak projekt stadionu oceniają przedstawiciele środowiska piłkarskiego MKS „Podlasie”? Jak powiedział Karol Filipek, prezes bialskiego klubu projekt jest kluczowy dla miasta, które stawia na sport i rekreację. – Uważam, że projekt w 100% spełnia oczekiwania zawodników, kibiców oraz członków zarządu. Jesteśmy przekonani, że projekt uda się zrealizować tak szybko jak to możliwe i już niedługo wejdziemy na nasz obiekt –mówił Karol Filipek.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.