Dwa złote medale dla Olimpijczyka Łuków

Sport Pon. 16.05.2022 13:35:21
16
maj 2022

Ośmioro zawodników z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięło udział w Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni trenera Roberta Dołęgi zdobyli dwa złote medale. Wywalczyli je Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski.

Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów odbywały się w dniach 12 - 15 maja w Siedlcach. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników w wieku od 13 do 17 lat. Łukowski klub reprezentowało ośmioro zawodników. Najlepiej wypadła Andżelika Młynarczyk, która zwyciężając, ustanowiła rekord Polski w dwuboju z wynikiem 133 kg. Z rezultatem 207,4 pkt Andżelika zajęła również trzecie miejsce w klasyfikacji według tabeli Sinclaira, bez podziału na kategorie wagowe. Złoty medal wywalczył także Błażej Borkowski, który zaliczając wszystkie podejścia poprawił rekordy życiowe aż o 13 kg.

Jak informuje trener Robert Dołęga, Andżelika i Błażej zdobywając pierwsze miejsca na zawodach w Siedlcach zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się na początku sierpnia w Raszynie. Andżelika wystąpi również w Hiszpanii, gdzie w lipcu odbędą się Mistrzostwa Unii Europejskiej.