Izabela Paszkiewicz z minimum na Igrzyska Olimpijskie

Sport Czw. 22.04.2021 10:16:44
22
kwi 2021

Fantastyczne wieści napłynęły z Dębna, gdzie w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie. Pochodząca z Terespola biegaczka Izabela Paszkiewicz zdobyła brązowy medal i uzyskała minimum uprawniające do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Mistrzostwa przyniosły wiele wartościowych wyników. Już pierwszą połowę dystansu Izabela Paszkiewicz, Angelika Mach, Iwona Bernardelli, Aleksandra Lisowska pokonały w 1:13:47. Zwyciężczynią została ostatnia z tej czwórki – Aleksandra Lisowska, która nie tylko wypełniła olimpijski wskaźnik, ale także czasem 2:26:08 wyrównała blisko 20-letni rekord Polski w maratonie. Wicemistrzynią kraju została Angelika Mach (2:27:48, minimum na Tokio), a brąz zdobyła Izabela Paszkiewicz (2:28:12, minimum na Tokio).