Łuków

Łuków: Mikołaje Wieczorową Porą ZDJĘCIA

Sport Niedz. 04.12.2022 17:50:14
04
gru 2022

Czek na 10 tys. zł był główna nagrodą w VII Charytatywnym Biegu „Mikołaje Wieczorową Porą”, który odbył się w niedzielne popołudnie 4 grudnia w łukowskim parku. Czek wygrała drużyna Cross Fit Łuków i przekazała go tacie 8-letniego Wojtka Jonczyka, który dzielnie walczy z nowotworem.

W niedzielę 4 grudnia łukowski park wypełnił się Mikołajami. Tego dnia odbywał się tam VII Łukowski Charytatywny Bieg „Mikołaje Wieczorową Porą”. Zorganizowali go Biegacze Pomagacze z łukowskiej Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. W tym roku podczas turnieju zbierano pieniądze na rzecz Wojtusia Jonczyka, 8-letniego chłopca, który już po raz drugi w swoim życiu walczy ze złośliwym nowotworem współczulnym układu nerwowego. Kiedy Wojtek pokona już chorobę będzie miał szansę więcej nie zachorować. Potrzebuje do tego szczepionki, która jest dostępna tylko w USA, i której koszt podania to 1,5 mln zł.
W zbiórkę pieniędzy dla Wojtusia włącza się już wiele osób. Włączyli się też Biegacze Pomagacze z łukowskiej Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Przekazali na rzecz chłopca 10 tys. zł. Czek na tę kwotę był główną nagrodą dla uczestników biegu z przeszkodami. Brały w nim udział czteroosobowe drużyny. Było ich 18. Trzecie miejsce zajęła drużyna młodych zawodników z Orląt Łuków – który to klub już 10 grudnia na rzecz Wojtka organizuje turniej piłkarski. Drugie miejsce zajęła ekipa policjantów z łukowskiej komendy, gdzie pracuje mama Wojtka. Pierwsze miejsce zaś zdobyła drużyna Cross Fit Łuków, która przekazała czek tacie i siostrze Wojtusia.
Podczas zabawy w parku można też było wesprzeć Wojtusia wrzucając datki do puszek. Kwota, jaka ostatecznie trafi na konto chłopca ma zostać podana w poniedziałek.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.