Łuków: pływanie, bieganie i jazda na rowerze, czyli Triatlon w Zimnej Wodzie

Sport Pon. 19.07.2021 15:15:58
19
lip 2021

Ponad 250 osób wzięło udział w „Triathlonie w Zimnej Wodzie” w Łukowie. Imprezę zorganizowali wspólnie Klub Biegacza V-Max Adamów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnicy zawodów pływali, jeździli na rowerze i biegali.

Triathlon trwał dwa dni (17 i 18 lipca). W sobotę w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu rywalizowali młodzi zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: poniżej 12 lat, w kategorii 12 – 13 lat oraz 14 – 15 lat. Do pokonania mieli 100 metrów w wodzie, 1,5 km jazdy rowerem i 500 metrów biegu.

W niedzielę na starcie stanęło ponad 222 osoby. Rywalizowali na dwóch dystansach: 1/4 Ironmen i 1/8 Ironman. Na dystansie 1/4 Ironman (950 m pływanie; 45 km rower; 10,5 km bieg) zmierzyło się 107 zawodników, w tym dziewięć kobiet. Najszybszy był Jan Popławski z Warszawy. Pokonał trasę w 2 godziny 3 minuty i 13 sekund. Tuż za nim uplasował się Daniel Jakimiuk ze Szklarskiej Poręby, zawodowo startujący w triathlonach, który niedawno zdobył drugie miejsce na mistrzostwach Czech. Trzeci był Piotr Saniawa z Lublina. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Strusińska z Mińska Mazowieckiego. Na drugim miejscu znalazła się reprezentantka Łukowa Monika Osińska. Na trzecim - Katarzyna Kopańska z Pruszyna.

Dystans 1/8 Ironman (475 m pływalnie; 22,5 km rower; 5,25 km bieg) pokonało 115 zawodników, w tym 24 panie. Na podium znaleźli się: Paweł Młodzikowski z Adamowa, pomysłodawca i organizator zawodów w Łukowie, który pokonał dystans w 1 godzinę 8 minut i 23 sekundy, Kamil Zieliński z Tarnobrzegu i Piotr Litwiniuk z Warszawy (na zdjęciu głównym). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Hanna Cieślińska z Warszawy.

Podczas triathlonu odbyła się też sztafeta. Wzięło w niej udział sześć trzyosobowych drużyn. Pięć z nich startowało na dystansie 1/4 Ironman, jedna – na dystansie 1/8 Ironman. Zawodnicy dzielili się pomiędzy siebie zadaniami. Jedna osoba pływała, druga jechała na rowerze, a trzecia biegała. Pierwsze miejsce na dłuższym dystansie zajęła sztafeta, w skład której wchodzili Bartłomiej Koncki, Marcin Cichosz i Mariusz Małek.

Podczas zawodów Łuków reprezentowało w sumie 19 zawodników, w tym cztery panie. Na dystansie 1/4 Ironman, spośród tych osób, najszybszy był Dariusz Grochowski, który zajął ostatecznie siódme miejsce. Na dystansie 1/8 Ironman spośród łukowian najszybszy był Adam Płudowski, który zajął 38. miejsce. Najlepsza wśród łukowianek na dystansie 1/8 Ironman była Sylwia Szymowska, która w klasyfikacji ogólnej 64. miejsce. Na dystansie 1/4 Ironman Monika Osińska w klasyfikacji ogólnej zajęła 41. miejsce.
„Triatlon w Zimnej Wodzie” zorganizowały wspólnie Klub Biegacza V-Max Adamów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizatorzy już zapowiadają, że w przyszłym roku będą chcieli powtórzyć to wydarzenie.