Łuków

Łuków: zagrali dla Alicji

Sport Niedz. 04.12.2022 18:02:52
04
gru 2022

W niedzielę 4 grudnia odbył się w Łukowie turniej, w którym wprawdzie był puchar dla najlepszej drużyny, ale zwycięzcami byli wszyscy. Był to charytatywny turniej dla Alicji Skrzymowskiej, 11-letniej dziewczynki chorej na Zespół Retta.

Po pandemicznej przerwie ponownie rozegrano w Łukowie Turnieju Piłki Nożnej „Rozwiń Skrzydła – Przyjaciele dla Alicji”. Odbywał się on już po raz piąty. Tym razem odbył się nie latem, ale w grudniu tuż przed mikołajkami oraz tuż przed jedenastymi urodzinami Alicji, córki byłego piłkarza Orląt i byłego pracownika łukowskiego magistratu, która choruje na genetyczną chorobę Zespół Retta. Rodzice Ali trzy lata temu przenieśli się do Warszawy. Zrobili to ze względu na córkę, aby zapewnić jej jak najlepszy dostęp do nauki i rehabilitacji. Bez względu jednak na miejsce zamieszkania Ali, nadal chcą jej pomagać mieszkańcy Łukowa i okolic.

V Urodzinowo – Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej „Rozwiń Skrzydła – Przyjaciele dla Alicji” odbył się na hali w Szkole Podstawowej nr 2. Rozgrywki rozpoczęły się w samo południe. Na boisku spotkały się reprezentacje gminy Łuków, przedsiębiorców, policji oraz drużyny „Rondo” i „Anioły Alicji”. Pomiędzy meczami zaś odbyły się licytacje. Wśród wielu gadżetów była m.in. koszulka przekazana przez Czarka Misztę z podpisami piłkarzy warszawskiej Legii. Wylicytował ją burmistrz za 1 500 zł.

Jak przystało na urodzinowy turniej był tort i prezenty dla Ali. I co ważne, na tym turnieju wszyscy byli zwycięzcami.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.