Łuków: zawodnicy Olimpijczyka Łuków na zawodach w Białej Podlaskiej

Sport Wt. 21.12.2021 10:29:35
21
gru 2021

Reprezentacja Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju im. Stefana Polaczuka w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbyły się w Białej Podlaskiej. Podopieczni trenera Roberta Dołęgi przywieźli z zawodów jeden złoty i dwa srebrne medale.

XIV Międzynarodowy Turniej im. Stefana Polaczuka w podnoszeniu ciężarów odbywał się w sobotę 18 grudnia w Białej Podlaskiej. Zazwyczaj impreza ta rozgrywana była w Terespolu, ale ze względu na problemy na granicy wschodniej tym razem została ona przeniesiona na obiekty AZS AWF Biała Podlaska. Turniej miał na celu uczczenie pamięci zasłużonego trenera i wychowawcy z Terespola, którego wychowankowie nie tylko zdobywali medale w podnoszeniu ciężarów, ale także w lekkoatletyce. Rywalizacja odbywała się w kategoriach do 15, 17, 20 i powyżej 20 lat (chłopcy) oraz do 19 i powyżej 19 lat (kobiety).

Olimpijczyk Łuków wystawił do rywalizacji cztery zawodniczki i trzech zawodników. Błażej Borkowski zwyciężył w kategorii młodzików, a Piotr Zachoszcz w tej samej kategorii wiekowej uplasował się na drugim miejscu. Andżelika Młynarczyk zajęła drugiej miejsce wśród juniorek do lat 19. W zawodach wystartowali też Julia Linkiewicz, Oliwia Markiewicz i Patrycja Domańska oraz Kacper Nowosielski, który debiutował zaliczając wszystkie podejście.