Medale dla zawodników Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej

Sport Wt. 31.08.2021 10:30:16
31
sie 2021

Sześcioro zawodników z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięło udział w turnieju w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w Czechach. Podopieczni Roberta Dołęgi przywieźli z zawodów komplet medali.

Turniej w podnoszeniu ciężarów w Buhuminie w Czechach, który odbywał się po raz pięćdziesiąty szósty, uczestniczyli zawodnicy z Olimpijczyka Łuków. Jak informuje nas ich trener Robert Dołęga, w klasyfikacji do lat 15 zwycięstwo odniosła Andżelika Młynarczyk. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Julia Linkiewicz, a brązowy medal wywalczyła Oliwia Markiewicz. Szóste miejsce zajęła Patrycja Domańska. Wśród chłopców do lat 15 najlepszy okazał się także reprezentant Olimpijczyka, Błażej Borkowski. Trzecie miejsce zajął Piotr Zachoszcz. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Łuków zajął drugiej miejsce.

Zawodniczki i zawodnicy z łukowskiego klubu ustanowili 26 rekordów życiowych i 13 razy poprawiali rekordy województwa lubelskiego w grupie wiekowej dla 15 i 17 lat.