Międzyrzec Podlaski

Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach

Sport Śr. 06.10.2021 10:22:07
06
paź 2021

W niedzielę, 3 października Zespół Szkół Podstawowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim gościł dwudziestu dziewięciu szachistów, którzy uczestniczyli w finałowym turnieju Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach.

Tym razem turniej wygrał Tomasz Lewandrowski z KS Legion Legionowo. Drugie i trzecie miejsce zajęli juniorzy z MTSz. Mińsk Mazowiecki Michał Jóźwik i Dawid Dobosiewicz. W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Anna Oleksiuk, która dwa tygodnie temu zajęła czwarte miejsce w eliminacjach strefowych i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach. Drugie miejsce zajęła Michalina Wasiluk, a trzecie Natalia Pawluczyk – wszystkie z MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim.

Najlepszym juniorem do lat 14 został oczywiście Michał Jóźwik. Kolejne miejsca zajęli Dawid Dobosiewicz i Jakub Prokopiuk z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego. W klasyfikacji młodziczek do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Hania Korpysz z międzyrzeckiego klubu, która wyprzedziła koleżanki z Białej Podlaskiej: Patrycję Wojtysiak i Martynę Iwanczewską. W grupie młodzików do lat 10 pierwsze miejsce zajął Hubert Buczek z Białej Podlaskiej. Drugi był Michał Skolimowski z K. Sz. „Skoczek” Siedlce. Kolejne medalowe miejsce zajął Igor Micor z UKS Szach Mat Zabrze.

Ostatni turniej cyklu 2021 był również okazją do podsumowania klasyfikacji długofalowej. W klasyfikacji open Puchar Burmistrza Miasta zdobył Tomasz Lewandrowski. Drugie i trzecie miejsca zajęli juniorzy: Dawid Dobosiewicz i Jakub Prokopiuk. Szczególnie duże emocje wzbudziło ustalenie końcowej klasyfikacji w grupach juniorów i juniorek do lat 14. Okazało się, że zwycięzców klasyfikacji, zgodnie z regulaminem, trzeba wyłonić w dodatkowym pojedynku. W dogrywkach, partie w tempie 3 min. + 2 sek. za ruch rozegrali: Michalina Wasiluk z Natalią Pawluczyk i Dawid Dobosiewicz z Jakubem Prokopiukiem. Ostatecznie, medalowe miejsca w klasyfikacjach juniorskich zajęli:

- juniorki do lat 14: 1. Natalia Pawluczyk, 2. Michalina Wasiluk, 3. Anna Oleksiuk.

- juniorzy do lat 14: Dawid Dobosiewicz, 2. Jakub Prokopiuk, 3. Krzysztof Gołębiowski.

- młodziczki do lat 10: 1. Hanna Korpysz, 2. Patrycja Wojtysiak, 3. Martyna Iwanczewska.

- młodzicy do lat 10: 1. Łukasz Oleksiuk, 2. Michał Skolimowski, 3. Hubert Buczek.

Medaliści, poszczególnych klasyfikacji oprócz trofeów sportowych, otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

Trofea sportowe i nagrody wręczyła zawodnikom wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim Katarzyna Miłaszewska.Tadeusz WęgrzyniakNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.