Łuków

Rowerzyści opanowali Łuków /ZDJĘCIA/

Sport Sob. 17.09.2022 23:31:55
17
wrz 2022

212 osób postanowiło nie zważając na pogodę wybrać się na rowerową przejażdżkę ulicami Łukowa. Wzięli oni udział w odbywającym się już po raz jedenasty „Bezpiecznym peletonie”.

„Bezpieczny peleton” odbył się w sobotę 17 września. Pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale to nie przeszkodziło 212 osobom stawić się na starcie przejażdżki na ulicy Zdanowskiego. Stamtąd wyruszyli na prawie 15 kilometrową trasę prowadzącą ulicami: Wyszyńskiego, Partyzantów, Spokojną, Cmentarną, Świderską, Kiernickich, 700-lecia, Rogalińskiego, Warszawską, Piłsudskiego, Kościuszki, 11 Listopada, Międzyrzecką, Prusa, Świętochowskiego, Graniczną, Wójtostwo, Międzyrzecką, Zakolejną, Okrzei, Rurową, Farfak, Gałczyńskiego, Broniewskiego, Tuwima, Siedlecką, Armii Krajowej, Ławecką, Wiatraki i Zimną Wodą.
Meta peletonu znajdowała się nad zalewem Zimna Woda. Tam na rowerzystów czekał ciepły posiłek i losowanie nagród. Nagrodą główną były dwa rowery. Jeden z nich trafił do pana z numerem 220. Drugi - do posiadacza Łukowskiej Karty Mieszkańca. Organizatorzy przyznali też dwie nagrody najmłodszym uczestniczkom peletonu, które trasę pokonywały wiezione przez rodziców. Były to Oliwia i Gaja. Jak można było usłyszeć wśród uczestników „Bezpiecznego Peletonu” to super impreza, na której po prostu trzeba być.
O bezpieczny przejazd rowerzystów zadbali jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Łuków. Po zakończonej przejażdżce policjanci znakowali rowery, a „Rowerowy Łuków” rozdał nagrody za udział w wakacyjnym konkursie fotograficznym.
Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Łuków. Kierownikiem imprezy – Jacek Jakubowski. Partnerami: ABC Rowery, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, Stowarzyszenie Rowerowy Łuków, Bar Frytka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury oraz niezawodni wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie na czele z nauczyciele Mariuszem Kiełczewskim.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.