Sześć medali dla sztangistów z Olimpijczyka Łuków

Sport Wt. 05.10.2021 10:34:50
05
paź 2021

Trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli na Mistrzostwach Województwa Młodzików w Małaszewiczach sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Najlepszą zawodniczką turnieju została Andżelika Młynarczyk.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików, połączone z X Turniejem Wójta Gminy Terespol w podnoszeniu ciężarów, odbywały się w Małaszewiczach w sobotę 2 października. Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski w grupie wiekowej U15. Udział w nich wzięli podopieczni trenera Roberta Dołęgi z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Ich występ można zaliczyć do bardzo udanych. Do domu przywieźli sześć medali: trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Złoty medal w kategorii wagowej do 55 kg wywalczyła Andżelika Młynarczyk. Została też najlepszą zawodniczką zawodów wygrywając okazały puchar i bon na 250 zł do realizacji w sklepie sportowym. Julia Linkiewicz z wynikiem 129 kg w dwuboju zwyciężyła w kategorii 64 kg (trzecie miejsce w open). Trzecim mistrzem województwa lubelskiego młodzików został Błażej Borkowski, który złoty medal otrzymał za zwycięstwo w kategorii 55 kg oraz został sklasyfikowany na trzecim miejscu w kategorii open (bez podziału na kategorie wagowe). Oliwia Markiewicz wywalczyła srebro w kategorii 49 kg, Patrycja Domańska także była druga ale w kategorii 59 kg. Jedyny brązowy krążek wywalczył Piotr Zachoszcz.

Trener młodych sztangistów Robert Dołęga, tak podsumowuje mistrzostwa w Małaszewiczach: „Zawody w Małaszewiczach kończą, póki co, nasz maraton startów. W ostatnich 5 tygodniach reprezentanci Olimpijczyka występowali w Bohuminie (Czechy), Hrubieszowie, Zamościu i w Małaszewiczach. Teraz spokojny trening przez trzy tygodnie i jedziemy do Ciechanowa na Mistrzostwa Polski Młodzików. To nasza najważniejsza impreza w tym roku. Za tydzień zaś w Zamościu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystąpi Łukasz Boncik. Wracając do zawodów w Małaszewiczach, jestem zadowolony z występu moich podopiecznych. Wszyscy są dobrze przygotowani i obiecujemy, że w mistrzostwach kraju powalczymy o medale. Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie wsparcie naszych darczyńców, którzy uwierzyli w nas i wsparli nasze przygotowania.”

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej