Zapaśniczki ze Stoczka na turnieju w Warszawie

Sport Śr. 23.12.2020 13:03:00
23
gru 2020

Zapaśniczki z GKS Armaty Stoczek Łukowski wzięły udział w ostatnich w tym roku zawodach. Wystartowały w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym młodziczek oraz młodzików w stylu wolnym. Dziewczyny przywiozły do domu dwa złote i dwa brązowe medale.

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodziczek oraz młodzików w stylu wolnym odbywał się 19 grudnia na obiektach bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wzięły w nich udział reprezentacje 15 klubów. Na zawodach zaprezentowały się też cztery zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski. Każda z nich wywalczyła medal, a klub zajął w klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce.

Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, którą przygotowały same zawodniczki, najlepsza z nich była Kinga Kamola. W kategorii 50 kg Kinga wygrała wszystkie walki tracąc w całych zawodach tylko dwa punkty i zdobyła złoty medal. Złoto wywalczyła również Agata Kazanecka w kat 62 kg. Do złotych medali, Anna Kamola w kat 58 kg i Gabriela Bykowska w kat 66 kg dołożyły medale brązowe.