Zawodnicy Olimpijczyka Łuków zdobyli medale na Pucharze Roztocza

Sport Pon. 27.09.2021 12:37:55
27
wrz 2021

Sześcioosobowa reprezentacja Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięła udział w Ogólnopolskim Pucharze Roztocza i Memoriale Tadeusza Skąmskiego w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Roberta Dołęgi przywieźli z zawodów cztery złota i jedno srebro. Natomiast Andżelika Młynarczyk została najlepszą zawodniczką imprezy.

Ogólnopolski Puchar Roztocza i Memoriał Tadeusza Skąmskiego 2021 w podnoszeniu ciężarów odbywał się w weekend 25 i 26 września w Zamościu. W zawodach wystartowało ponad 80 zawodniczek i zawodników z województwa mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego. Wśród startujących zaprezentowała się sześcioosobowa reprezentacja Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Podopieczni Roberta Dołęgi, Oliwia Markiewicz, Andżelika Młynarczyk, Julia Linkiewicz i Błażej Borkowski w swoich kategoriach wagowych wywalczyli złote medale. Piotr Zachoszcz w kategorii do 55 kg zajął drugiej miejsce, a Patrycja Domańska w kategorii 55 kg kobiet wywalczyła szóstą lokatę. Natomiast Andżelika Młynarczyk została najlepszą zawodniczką imprezy zdobywając Puchar Roztocza.

W zawodach rozegrana została także trzecia runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów, a najlepszy wynik osiągnął łukowski klub.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej