Galerie

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę plenerową pt. „Bóg jest wszendzie”. Ekspozycję, prezentującą inskrypcje z piwnic dawnego aresztu Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim, można oglądać od 26 do 31 marca w „Galerii na Płocie” ROK - ogrodzenie stadionu miejskiego, przy ścieżce rowerowej „Bulwar nad Białką”.

W centrum Przechodziska, wsi położonej na terenie gminy Drelów może powstać chlewnia. Zdecydowana większość mieszkańców Przechodziska jest przeciwna takiej inwestycji. Został utworzony komitet protestacyjny. Mieszkańcy zwrócili się do Wójta Gminy Drelów o wydanie negatywnej decyzji na budowę chlewni. Pod wnioskiem podpisało się 58 osób.

Muzeum Regionalne w Łukowie wspólnie z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę zatytułowaną ,,Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”. To wystawa poświęcona 100-letniej historii łukowskiej parafii. Jej otwarcie odbyło się w czwartek 25 lutego. Na wernisażu gościł m.in. ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski.

Kilkunastostopniowe dodatnie temperatury w ciągu dnia mogą powodować nagłe wezbrania rzek. Sytuacja na Bugu w miejscowości Gnojno, na terenie gm. Konstantynów wydaje się być ustabilizowana. Obecny poziom wody jest mniejszy niż kilkanaście dni temu.

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego 25 lutego w siedleckiej katedrze sprawowana była uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Majek, notariusz pomocniczy w procesie beatyfikacyjnym byłego biskupa siedleckiego.

W środę 24 lutego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Stołpno Międzyrzec otrzymała nowy samochód do ratownictwa wodnego.

Z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie nadeszła do nas relacja z „Randki w ciemno z książką”. Akcja, choć musiała odbywać się w utrudnionych pandemicznych warunkach, spodobała się i uczniom i nauczycielom.

W parafii Świętej Anny w Jeleńcu powstało jedenaście kręgów Ruchu Szensztackiego. Tworzy je w sumie 132 rodziny. Uroczyste zawiązanie kręgów i przekazanie rodzinom kapliczek z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbyło się w niedzielę 10 stycznia.

W poniedziałek, 4 stycznia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w siemiatyckim SP ZOZ rozpoczęło się szczepienie grupy zero przeciwko Covid-19. Jako pierwsza zaszczepiła się pielęgniarka.

Specjalistyczna bramka dezynfekcyjna, to kolejny element nowoczesnej technologii wdrażany w siemiatyckim szpitalu w związku ze zwalczaniem pandemii koronowirusa. Podobne urządzenia są wykorzystywane na całym świecie, tym razem wynik współpracy naukowców i przedsiębiorców dotarł do Siemiatycz, to pierwsze tego typu urządzenie w powiecie siemiatyckim, jedno z pierwszych polskiej produkcji.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, osoby niepełnosprawne co roku o tej porze tworzą dekoracje wielkanocne. Jak przekonują uczestnicy i terapeuci WTZ, warto sięgnąć po te wyroby, bo są jedyne w swoim rodzaju, a każdy z nich jest niepowtarzalny.

Do rejestru zabytków województwa podlaskiego, decyzją podlaskiej konserwator zabytków prof. Małgorzaty Dajnowicz zostały w tym roku wpisane obrazy stacji drogi krzyżowej z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Grodzisku (pow. siemiatycki).