Łuków

42. PPP: zadania chrześcijańskiej rodziny

05
sie 2022

„Rodzina nadzieją Kościoła” - to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Do tego hasła nawiązał w piątkowy poranek 5 sierpnia ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, który spotkał się na porannej Eucharystii z pielgrzymami z kolumny siedleckiej.

Dziś kolejny dzień pielgrzymowania. To jest ten dzień, w którym już wszystkie grupy będą na szlaku 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Jako ostatni do pielgrzymki dołączyli harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz pątnicy z Dęblina. Rankiem grupy z kolumny bialskiej spotkały się na Mszy Świętej w Żyrzynie. Grupy kolumny siedleckiej – w Dęblinie, gdzie Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski.

Zwracając się do pątników, ksiądz biskup mówił: „Będziemy odkrywać w dziś ciągu dnia zadania, jakie stoją przed rodziną chrześcijańską, przed małżonkami, przed rodzicami. Kolejny dzień naszej refleksji w temacie hasła pielgrzymki, że to rodzina nadzieją kościoła. Będziemy odkrywali to, o czym może często zapominamy. Bo my przypomnimy dziś nie tylko chrześcijan, ale i ludzi, którzy lubią sobie wybierać tylko to co łagodne, dobre, łatwe, przyjemne. Przypominamy ludzi, którzy idą do supermarketu. I bierzemy tylko to co chcemy, a na resztę mówimy to jeszcze nie dziś, to jeszcze nie teraz. I dzisiaj w konferencji zobaczymy, jakie są wszystkie zadania chrześcijańskiej rodziny i sakramentalnego małżeństwa. I na każde chcemy dzisiaj powiedzieć: tak, Panie”.

Po Mszach Świętych pątnicy ruszą w dalszą drogę. Dziś przekroczą Wisłę i opuszczą teren diecezji siedleckiej. Powita ich diecezja radomska.Akup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.