Biała Podlaska

"Był człowiekiem głębokiej wiary, ale też osobą z dużym poczuciem humoru" – ostatnie pożegnanie śp. o. Waldemara Pogorzelskiego

12
kwi 2021

12 kwietnia odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. o. Waldemara Pogorzelskiego, kapucyna z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz.

Śp. o. Waldemar Pogorzelski od 2009 roku pełnił posługę w kościele Św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Zmarł 9 kwietnia, miał 86 lat.
W homilii bp Dydycz przybliżył m.in. biogram śp. o. Waldemara. Posłuchaj homilii:


Śp. o Waldemara wspominał m.in. br. Bogdan Augustyniak, gwardian Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. – Był to człowiek o ogromnej erudycji, poczuciu humoru. Jego Drogi Krzyżowe, które od lat prowadził, gromadziły ludzi, którzy razem z nim płakali - podkreślał.

Na zakończenie Mszy  św. głos zabrał ks. Marian Daniluk, dziekan Dekanatu Biała Podlaska Północ. – Ojciec Waldemar z ziemi utrudzonej pochodzi i rozumie co to trud, co to ofiarna praca. Można by o nim powiedzieć jak mawiała Urszula Ledóchowska – serce przy Bogu, a ręce przy pracy. Dlatego o. Waldemar nigdy nie liczył czasu dla młodych, nie liczył czasu dla drugiego człowieka. Można było z nim rozmawiać, umiał słuchać, bo to jest cecha wychowawcy – wspominał ks. Daniluk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.