Łuków

Instalacja relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w łukowskiej kolegiacie

Kościół Sob. 28.05.2022 23:37:14
28
maj 2022

W kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się uroczystość instalacji relikwii Błogosławionego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dokonał jej ksiądz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. To pierwsze relikwie Błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego w Diecezji Siedleckiej.

Rok 2022 w Łukowie został ustanowiony Rokiem Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po tej decyzji podjętej przez Radę Miasta, ksiądz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski, rodowity łukowianin, zwrócił się do proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego księdza Jerzego Cąkały i zaproponował aby do Łukowa sprowadzić relikwie Błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego. Jak mówił nam ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała natychmiast przystąpiono do działań, na które zgodę wyraził ksiądz biskup Kazimierz Gurda.

Podjęte wysiłki szybko przyniosły efekty. 26 maja w łukowskiej Kolegiacie, pod hasłem „Bądź wola Twoja jako w niebie... tak i w Łukowie”, rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje przygotowujące parafian do instalacji relikwii.

Rekolekcje poprowadził ks. dr Jerzy Jastrzębski z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, promotor przekazywania wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim i uczestnik prac Komitetu Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Uroczystość wprowadzenia relikwii odbyła się w sobotę 28 maja.Instalacji relikwii w kościele Przemienia Pańskiego w Łukowie dokonał ksiądz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski:Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała zaprosił wszystkich do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach, podczas których zebrani będą modlić się przez wstawiennictwo Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Spotkania będą odbywać się w każdy 28 dzień miesiąca.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.