Siemiatycze

Kolejny dzień nowenny do św. Józefa w siemiatyckim Karmelu

12
mar 2022

W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach trwa dziewięciodniowa nowenna ku czci św. Józefa. Czciciele świętego Józefa gromadzą się na wspólnej modlitwie o godz. 19.00 w kaplicy pw. św. Józefa.

W pierwszych dniach nowenny Msze Święte sprawuje ks. Łukasz Kisielewski, kapłan archidiecezji białostockiej, który w tym czasie w siemiatyckim Karmelu prowadzi rekolekcje dla małżeństw „Czy kochasz mnie bardziej?”.

W piątek, 11 marca, w drugim dniu nowenny w kazaniu ks. Kisielewski nawiązując do Ewangelii opisującej powrót świętej rodziny z Jerozolimy, zgubienie, poszukiwanie i odnalezienie Jezusa, mówił do zgromadzonych: - „Przychodzimy do Józefa, który zgubił Jezusa. Zgubił go i odnalazł. I tu kapłan podobnie jak w pierwszym dniu nowenny zachęcał do stawiania sobie pytań. Tym razem pytał o to, ile razy nam zdarzyło się zgubić Jezusa? Tłumaczył, że tak jak Józef możemy Jezusa odnaleźć, ale może być to długa droga. Podkreślał, że Pan Bóg jest wszechmogący i może dać nam łaskę byśmy natychmiast wrócili ze złej drogi i odnaleźli tę właściwą, ale jak wyjaśniał: – Pan Bóg lubi proces i takim procesem w naszym życiu może być odnajdywanie Jezusa.

Po Mszy Św. przed Najświętszym Sakramentem odśpiewano litanię do Św. Józefa, a następnie odczytano prośby i podziękowania, które spisali uczestnicy liturgii. W czasie tej nowenny zgromadzona wspólnota w sposób szczególny modli się w intencji Ukrainy, także w indywidualnych prośbach najczęściej powtarzało się wołanie o pokój.
Nowenna ku czci Św. Józefa w kaplicy pw. Św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach przy ul. Głowackiego 2, sprawowana jest od 10 do 18 marca o godzinie 19.00.

W uroczystość św. Józefa w sobotę, 19 marca, Msza św. odpustowa także sprawowana będzie o godz. 19.00.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.