Międzyrzec Podlaski

Msza św. żałobna w intencji śp. ks. kan. Jana Dudki

07
mar 2022

6 marca w kościele Chrystusa Króla została odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. kanonika Jana Dudki. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Mszę św. koncelebrowało 60 kapłanów. - Bóg jest początkiem i kresem naszego życia - mówił w homilii ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.

Ks. Jan Dudka po osiągnięciu wieku emerytalnego został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Zofibór i przeniesiony na emeryturę 25 lipca 2019 r. Zamieszkał w prywatnym mieszkaniu w Międzyrzecu Podlaskim i pomagał w duszpasterstwie w parafii Chrystusa Króla.

- Ks. kanonik Jan Dudka przez 16 lat był proboszczem parafii Zofibór w Dekanacie Łukowskim II. Był kapłanem gorliwym i pięknie współpracował w duszpasterstwie z innymi parafiami. Zaskoczyła nas ta śmierć. Zapamiętamy go jak najlepiej w naszych sercach - tak zmarłego ks. kanonika Jana Dudkę wspomina ks. Andrzej Kieliszek, dziekan Dekanatu Łukowskiego Drugiego.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w rodzinnej parafii Zmarłego w Maciejowicach w dzisiaj (7 marca ) o godz. 11:00 pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Po Eucharystii, ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Ks. kan. Jan Dudka zmarł 2 marca. Przeżył prawie 73 lata, w tym 48 lat w kapłaństwie. WIĘCEJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.