Diecezja siedlecka

Siedlanów: Rodzinna Niedziela

13
wrz 2022

W drugie niedziele miesiąca duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej organizuje wydarzenia nazwane Rodzinną Niedzielą. Odbywają się one w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. Są to popołudnia z modlitwą i pracą warsztatową dla małżeństw dla pogłębienia ich więzi. Dzieci, z którymi przyjadą małżeństwa - mogą w czasie warsztatu rodziców zostać pod opieką opiekunów. W niedzielę, 11 września odbyły się warsztaty dla małżeństw z facylitatorem - Lidią Borkowską.

Uczestnicy warsztatów zastanawiali się, jakie marzenia udało im się do tej pory zrealizować i co zrobili by je osiągnąć. Następnie w małżeństwach rozmawiali o swoich obecnych marzeniach i wypisywali działania, które należy podjąć, aby te marzenia się spełniły. Pod koniec warsztatów grupa wypisała czynniki, które ułatwiają realizację marzeń w małżeństwie. W trakcie warsztatów zostały wykorzystane niektóre narzędzia facylitacji.

W czasie Rodzinnej Niedzieli była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Mszę świętą celebrował ks. Jacek Sereda. Wskazał, że trzeba mieć marzenia: "Kto nie ma marzeń, ten nie żyje." To mogą być marzenia małe i duże, krótkoterminowe i te dalekosiężne. Ale warto odkryć, jakie marzenia mamy - mówił kapłan.

Kolejna Rodzinna Niedziela planowana jest na drugą niedzielę października.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.