Łuków

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

Kultura Wt. 21.06.2022 11:02:05
21
cze 2022

Organista Bernhard Marx z Niemiec oraz akordeoniści Wiesław Ochwat i Maciej Zimka z Krakowa wystąpili na drugim koncercie X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Koncertu można było wysłuchać m.in. na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

W maju rozpoczął się w Łukowie jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Za nami już dwa koncerty. Na pierwszym wystąpili Mateusz Rzewuski – dyrektor artystyczny festiwalu oraz Chór KOE z Sokołowa Podlaskiego. Na drugim, który odbył się w niedzielę 19 czerwca w kościele NMP Matki Kościoła, zaprezentowali się duet akordeonowy Wiesław Ochwat & Maciej Zimka z Krakowa oraz Bernhard Marx z Niemiec, który grał na organach. Transmisję z wydarzenia można było obejrzeć nie tylko w łukowskiej świątyni, ale również na stronie YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz wysłuchać w Katolickim Radiu Podlasie.

Kolejny, trzeci koncert odbędzie się w niedzielę, 17 lipca w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Wystąpią na nim Magdalena Maniewska z Gdańska, która będzie grała na oboju oraz organista Zbigniew Gach ze Słupska.zdjęcia i informacja: ŁOKNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.