Drohiczyn

Folkowo w Drohiczynie

Kultura Czw. 08.09.2022 10:55:17
08
wrz 2022

Muzyka, taniec, kolor, radość, śmiech, postukiwanie obcasów i gorące brawa w środę, 7 września wypełniły salę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie. Wszystko to odbyło się w ramach wydarzenia pod nazwą Bug River Folklore Festival. Dzięki uprzejmości Sokołowskiego Ośrodka Kultury w środę do Drohiczyna zawitały trzy zespoły - z Chile, Algierii i Serbii. Wizyta odbyła się w ramach Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych / Bug River Folklore Festival!

Roztańczeni i rozśpiewani goście już od rana zaprosili na prezentacje folklorystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Drohiczynie. Po spektaklu artyści zwiedzali Drohiczyn i wybrali się na spływ kajakowy. Wieczorem wystąpili z koncertem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Chociaż koncert odbywał się dokładnie w środku tygodnia, to nie zabrakło publiki ciekawej świata i kultury innych narodów. Godzina z artystami z różnych stron świata minęła błyskawicznie, a publiczność została z lekkim uczuciem niedosytu, bo występ rozbudził ciekawość i apetyt na więcej. Jak powiedział Rafał Siwek dyrektor ośrodka kultury, zespoły wystąpią jeszcze w Sokołowie Podlaskim w sobotę, 10 września podczas koncertu galowego.

Koncert galowy, podczas którego odbędą się finałowe prezentacje zespołów uczestniczących w Festiwalu odbędzie się w sobotę, o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki na koncert galowy dostępne są w punkcie informacji Sokołowskiego Ośrodka Kultury.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.