Łuków

Łukowiacy swojemu miastu

Kultura Pon. 06.06.2022 18:25:17
06
cze 2022

W niedzielne popołudnie 5 czerwca w amfiteatrze w parku miejskim Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” dał specjalny koncert dedykowany mieszkańcom Łukowa i okolic. Coroczny występ zespołu „Łukowiacy swojemu miastu. Niedziela z folklorem”, zgromadził liczną publiczność.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” działa już od 23 lat. Liczy 150 młodych tancerzy. Tańczą w nim dzieci i młodzież od 5 do 19 lat. Podzielni są na cztery grupy wiekowe. Założycielem i dyrektorem zespołu jest Grzegorz Rzymowski. Za choreografię odpowiada Małgorzata Wardak. Szefem kapeli, która działa przy zespole, jest Stanisław Zarzycki. Wojciech Zielonka kieruje nauką śpiewu. Przez ponad dwadzieścia lat w zespole śpiewało i tańczyło setki młodych ludzi.

Każdego roku przed wakacjami Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” daje specjalny koncert dedykowany mieszkańcom Łukowa i okolic. Jak mówi nam Grzegorz Rzymowski to wyjątkowy moment, kiedy „Łukowiacy” mogą pokazać „swojemu miastu” jak reprezentują je na występach w kraju i zagranicą. Ten coroczny konkurs to również okazja do pożegnania z pełnoletnimi członkami zespołu, którzy kończą szkoły średnie i rozpoczynają studia. Co ważne, wielu młodych ludzi, którzy tańczyli w łukowskim zespole, tańczy również w zespołach akademickich.

Podczas niedzielnego koncertu, w obecności licznie zgromadzonej publiczności, burmistrz Piotr Płudowski, jego zastępca Mateusz Popławski oraz przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński, przekazali zespołowi Honorową Odznakę za Zasługi dla Łukowa.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.