Radzyń Podlaski

„Przestrzenie wspólne” w Galerii „Oranżeria” ROK

Kultura Pon. 22.11.2021 15:15:56
22
lis 2021

„Przestrzenie wspólne” to podwójna wystawa malarstwa Elżbiety Zrobek i Magdaleny Szyszkowskiej. Choć artystki nurtują te same zagadnienia pamięci, to efektem wizualnym są dwie, różne wizje podejmowanego tematu. Działając na gruncie bliskich sobie przeżyć i odczuć, zapraszają do kontemplacji nowej, malarskiej rzeczywistości. Wernisaż wystawy odbył się 19 listopada w Galerii „Oranżeria” ROK.

Elżbieta Zrobek to artystka pochodząca z Czeladzi. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zrealizowała 30 indywidualnych wystaw malarstwa oraz obiektów z unikatowego papieru czerpanego z materii organicznej. Uczestniczyła w około 100 prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą.

Magdalena Szyszkowska urodziła się w Lublinie. Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. Stanisława Góreckiego uzyskała w 1997 roku na Wydziale Artystycznym UMCS. W swojej pracy artystycznej zajmuje się malarstwem, fotografią oraz eksperymentalnymi technikami związanymi z unikatowym papierem ręcznie czerpanym, pozyskiwanym z materiału roślinnego.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.