Radzyń Podlaski

XXI Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe w Kąkolewnicy

Kultura Czw. 10.11.2022 15:50:37
10
lis 2022

Po dwuletniej pandemicznej przerwie, w GOK w Kąkolewnicy odbyły się Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „Kąkolewisko”.

Spotkania oficjalnie otworzyli patroni: Anna Mróz, wójt Gminy Kąkolewnica i Witold Korulczyk, reprezentujący Szczepana Niebrzegowskiego starostę radzyńskiego.
Następnie głoś zabrał Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski i Mariusz Majczyna, przewodniczący Rady Gminy, który wypowiedział się w imieniu licznie zgromadzonych radnych.

Wystąpiło 8 kabaretów dorosłych i 3 grupy szkolne pod okiem Artura Sepocha wicedyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, który wspólnie z Wójtem Gminy Kąkolewnica i Gminnym Ośrodkiem Kultury był organizatorem tego „Kąkolewiska”.

Jury w składzie:
- Justyna Domaszewicz – wieloletni organizator występów kabaretowych (współtwórczyni Kabaretowej Chatki Żaka w Lublinie) i zawodowy konferansjer;
- Leszek Sokołowski – satyryk, autor książek i programów satyrycznych, laureat
ogólnopolskich konkursów satyrycznych;
- Zofia Goławska – wieloletni pedagog, przedstawiciel Stowarzyszenia dla rozwoju ziemi kąkolewnickiej.

Po obejrzeniu 11 kabaretów, w tym 3 skeczy szkół z terenu gminy Kąkolewnica, komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

I miejsce – Koło teatralne „GAZA” z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy za świetne przygotowanie, trafny żart i zmysł komiczny w programie „Jak tu żyć” - nagrodę finansową w wysokości 250 zł.

II miejsce - Kabaretowi „Szczęśliwa Siódemka” z Zespołu Oświatowego w Polskowoli za świetną interpretację skeczu kabaretu Potem pt. „Dziewczynka z zapałkami” - nagrodę finansową w wysokości 150 zł.

III miejsce - Kabaretowi „6/8” z Zespołu Oświatowego w Brzozowicy Dużej za bardzo dobrą interpretację tekstu w programie. „Chory Belfer”- nagrodę finansową w wysokości 100 zł.

W kategorii kabarety amatorskie, po obejrzeniu 8 programów kabaretowych z terenu woj. lubelskiego i woj. mazowieckiego komisja postanowiła przyznać indywidualne wyróżnienie Marianowi Rokicie w wysokości 100 zł oraz nagrody:

I miejsce - Kabaretowi „Zgrana Paka” z Kobyłki – za program „Sanatorium” - świetne przygotowanie, płynny i spójny program - nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł

I miejsce - Kabaretowi „Jar – Senior” z Jarnic k/Węgrowa – za program „Gadu- gadu na ławeczce”- bardzo dobre teksty i ich interpretację. Jury docenia przygotowaną scenografię – nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł

II miejsce - „Zaściankowiacy” Grupa teatralna Klubu Seniora w Zaściankach – za program „Letnicy na wsi”- rewelacyjnie nakreślone postaci, żarty sytuacyjne i umiejętne wykorzystanie technologii wideo - nagrodę pieniężną w wysokości 300,00 zł.

II miejsce - „ NA TŁUSTO” Grupa teatralna Klubu Seniora w Tłuśćcu za program „Przystanek na trasie Moskwa - Berlin”– za dobre odniesienie do tradycji regionalnej - nagrodę pieniężną w wysokości 300,00 zł

III miejsce - Kabaret „PANI KA” z Ostrówka – za rewelacyjne wykonanie autorskiego testu „W stolicy – Warszawie” - nagrodę pieniężną w wysokości 250,00 zł

Kabaretowi „Szara Eminencja” z Werbkowic – za umiejętną interakcje z publicznością w programie „Damy radę” - nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł.

Kabaretowi „50+” z Gołębia za program „Nasz piękny świat” nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł

Kabaretowi PKS z Lublina za udział i rewelacyjną piosenkę z jodłowaniem - nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł

- Gościliśmy kabarety o różnych formach i stylach scenicznych, oraz zróżnicowanym składzie wiekowym i ilościowym z województwa lubelskiego i mazowieckiego. Doceniamy obecność zróżnicowanej grupy wiekowej na naszej scenie. Cieszy fakt, że wiele formacji kabaretowych przyjeżdża do nas od lat. - organizatorzy i komisja podkreśla fakt wzrostu zainteresowania środowiska tą formą sceniczną, jaką są kabarety.

XXI Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „KĄKOLEWISKO” odbywały się pod patronatem Szczepana Niebrzegowskiego Starosty Powiatu Radzyńskiego i Anny Mróz Wójta Gminy Kąkolewnica. Zrealizowane zostały przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego i sponsorów.


Inf. Pras.
SK / MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.