Biała Podlaska

Biała Podlaska: Nowoczesne technologie w szkole na Brzeskiej

Region Pt. 02.04.2021 12:51:07
02
kwi 2021

W ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2" w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej zainstalowano 3 roboty przemysłowe do nauki programowania - 2 roboty 6-osiowe firm Kawasaki i EPSON oraz robot typu SCARA firmy EPSON.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej w swych działaniach nawiązuje do tendencji współczesnego przemysłu i rozwoju nowoczesnych technologii.

W ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2” w placówce zainstalowano 3 roboty przemysłowe do nauki programowania - 2 roboty 6-osiowe firm Kawasaki i EPSON oraz robot typu SCARA firmy EPSON.

Roboty dostarczone przez firmę ASTOR z Krakowa zainstalowano w pracowni mechatronicznej i dokonano ich próbnego rozruchu. Wkrótce nauczyciele przedmiotów mechatronicznych przejdą szkolenie z zakresu programowania robotów, aby w następnej kolejności dzielić się nabytą wiedzą z uczniami kształcącymi się w zawodzie technik mechatronik.

Roboty przemysłowe coraz częściej są instalowane w zakładach przemysłowych, również na naszym terenie. Wykorzystywane są one zarówno do prac prostych, powtarzalnych i monotonnych, ale też niebezpiecznych dla człowieka, jak i coraz bardziej skomplikowanych, wymagających szybkości oraz precyzji.
Robotyzacja zmierza do eliminowania wysiłku fizycznego człowieka, ale jednocześnie powoduje konieczność zatrudniania odpowiednio przeszkolonych specjalistów w zakresie obsługi i programowaniu robotów. Robotyka stanowi zatem ciekawy i perspektywiczny kierunek kształcenia.

Film z testowania robotów będzie można obejrzeć na szkolnym kanale Brzeska TV na Youtube.tekst - Iwona Kuzawińska [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.