Biała Podlaska

Celne uderzenie w przestępczość hazardową

Region Pt. 26.02.2021 15:59:37
26
lut 2021

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali dwa nielegalne salony gier na automatach. W sumie zabezpieczyli siedem urządzeń oraz gotówkę w kwocie 40 tys. zł. Zatrzymane zostały cztery osoby zaangażowane w nielegalną działalność. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdniku śledztwa, przeprowadzili działania kontrolne w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu.

Podczas skoordynowanej akcji funkcjonariusze KAS z Lublina, Chełma i Zamościa weszli do dwóch wytypowanych lokali na terenie Świdnika. Mundurowi zabezpieczyli siedem urządzeń do gier, komplety kluczy do automatów, telefony z aplikacjami do obsługi tabletów z grami hazardowymi oraz gotówkę w łącznej kwocie 40 tys. zł.
W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano 4 osoby, którym postawiono zarzuty urządzania i/lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Funkcjonariusze KAS przeszukali również miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. W jednym z mieszkań ujawnili 18,5 g marihuany.

Urządzającemu lub prowadzącemu nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary - kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Dodatkowo za urządzanie gier na automatach grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

Michał Deruś
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.