Radzyń Podlaski

Dożynki Powiatu Radzyńskiego w Czemiernikach

Region Niedz. 29.08.2021 18:50:14
29
sie 2021

Mieszkańcy powiatu radzyńskiego spotkali się w niedzielę, 29 sierpnia na uroczystościach dożynkowych. Na tradycyjną, plenerową imprezę czekali dwa lata. Wieczorem na scenie wystąpią Beata Kozidrak i zespół Bajm.

Uroczystości rozpoczęły się o 12:00 Mszą Świętą Dożynkową w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czemiernikach. Po eucharystii uczestnicy przeszli w dożynkowym korowodzie na nowo wybudowane boisko gminne w Czemiernikach. Gmina otrzymała na ten cel ponad dwa miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Podczas oficjalnej części przywitano lokalnych samorządowców.

Choć wszyscy czekają na gwiazdę wieczoru, czyli Beatę Kozidrak, sporym zainteresowaniem cieszą się występy lokalnych artystów. Na scenie zagrała i zaśpiewała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Czemierniki pod batutą Tomasza Nurzyńskiego. Prócz klasycznych utworów muzycy zaskoczyli publiczność aranżacjami utworów rozrywkowych. Okazuje się, że utwór zespołu Boney M- Rivers of Babylon można zagrać na instrumentach dętych. Poniżej nagranie z bardziej poważnej części repertuaru:Na scenie pojawili się także: Zespół Pieśni i Tańca Ulaniacy, Jacek i Michał Musiatowiczowie i zespół Kultowi. Nie zabrakło też atrakcji kulinarnych- na wielkiej patelni przygotowywano widowiskowe potrawy, a o całość dbali kucharze z MasterChef. Najmłodsi mogli przystanąć przy stoisku naukowym, a także zjechać po dmuchowych zjeżdżalniach. Nie zabrakło dań od Kół Gospodyń Wiejskich i kolorowych straganów z pamiątkami i słodyczami. Były też amatorskie występy muzykujących pasjonatów:

O 20:00 na scenie pojawi się Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Po 22:00 organizatorzy zaplanowali zabawę taneczną z zespołem Jorrgus.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook