Garwolin

Garwolin: rząd wie lepiej co miastu potrzeba

Region Pt. 17.06.2022 08:08:02
17
cze 2022

W drugim rozdaniu Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, powiat garwoliński otrzymał rekordowe środki w wysokości ponad 145 milionów złotych, co daje średnio na gminę blisko 10 milionów złotych. Stolica powiatu dostała niespełna 2,9 mln zł.

W ramach drugiej edycji Polskiego Ładu samorząd powiatu otrzymał 15 mln zł na inwestycje drogowe, a każda z gmin średnio w granicach 10 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej, wodno- kanalizacyjnej, funkcjonowania placówek oświatowych i obiekty sportowe, ponadto niektóre z samorządów dostały bezzwrotne dofinansowanie do aż trzech zadań. A miasto Garwolin jedynie 2 mln 880 tys. zł na rozwój infrastruktury sportowej na terenie miasta. - W ramach naboru Polskiego Ładu 2.0 składaliśmy trzy wnioski dla nas priorytetowe, czyli poprawa dróg na terenie miasta Garwolin. Ten wniosek na kwotę 6 935 000 zł został odrzucony, także ulice Słowackiego, Moniuszki, Bacha, Szymanowskiego, Mikulskiego, Senatorska, Krótka, Nadwodna, Kościuszki, Diamentowa, Narutowicza, Parysowska, Konarskiego, Kołłątaja i Krasickiego będą musiały poczekać na lepsze czasy i na nowe możliwości finansowania- mówi burmistrz Marzena Świeczak. Przepadł też drugi wniosek dotyczący rządowego dofinansowania kompleksowej wymiany energochłonnego oświetlenia ulicznego na LED-owe, co było podyktowane osiągnięciem efektów zarówno ekologicznych jak i ekonomicznych. - Natomiast przychylność uzyskał trzeci wniosek na kwotę 2 mln 880 tys. zł, który dotyczył rozwoju infrastruktury sportowej na terenie miasta Garwolina, czyli tak naprawdę modernizacji obiektów sportowych na terenie stadionu miejskiego w Garwolinie, a dokładnie na remoncie bieżni lekkoatletycznej z niezbędną infrastrukturą- wyjaśnia burmistrz.

„Państwo musi być pomocne. Polska musi być państwem dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. Dlatego troszczymy się o wszystkich. Troszczymy się o mieszkańców każdej nawet najmniejszej gminy, w każdej wsi, każdym mieście, miasteczku i powiecie. To jest credo naszego rządu” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie ogłaszania wyników drugiego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład- Program Inwestycji Strategicznych.

O złożonych wnioskach i otrzymanych środkach z Polskiego Ładu, z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak rozmawia Waldemar Jaroń


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.