Łuków

Gmina Stanin: wyremontowana świetlica w Zagoździu

Region Pon. 11.10.2021 09:03:29
11
paź 2021

Zagoździe w gminie Stanin było piątą w ostatnim czasie miejscowością, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie wyremontowanej świetlicy. Spotkanie mieszkańców, władz samorządowych i gości odbyło się w minioną niedzielę, 10 października.

Oficjalne otwarcie świetlicy zgromadziło większość mieszkańców Zagoździa. Była część oficjalna, podczas której wójt Krzysztof Kazana dziękował m.in. byłemu radnemu i sołtysowi z tej miejscowości Pawłowi Szewczakowi, który w 2016 roku podjął starania o remont budynku świetlicy. Były też podziękowania dla obecnego radnego Łukasza Stępniewskiego i sołtysa Artura Cizio. Była też część artystyczna, podczas której wystąpiły dzieci i młodzieży z Zagoździa oraz zespół „Czerwona Jarzębina” ze Stanina.
Wśród gości obecnych na otwarciu świetlicy byli m.in. senator Stanisław Gogacz, radny wojewódzki Ryszard Szczygieł, sekretarz powiatu Jerzy Siwiec oraz były wójt Stanina, a dziś radny powiatowy Leszek Świętochowski.

Generalny remont budynku świetlicy w Zagoździu kosztował 700 tys. zł, a 63 procent środków na ten cel pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W ciągu kilku ostatnich tygodni w gminie Stanin otwarto oficjalnie pięć świetlic: w Anoninie, Kopinie, Goździe, Jarczówku i Zagoździu. Dwie z nich – w Anoninie i Kopinie, wyremontowano przy współudziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Trzy pozostałe przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.