Łuków

Gminne Obchody Światowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Trzebieszowie

Region Pon. 01.03.2021 18:19:07
01
mar 2021

W niedzielę, 28 lutego z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów oraz Wójta Gminy Mirosława Szekalis w Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie odbyła się Msza Święta w intencji poległych za Ojczyznę Żołnierzy Wyklętych.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, którzy zorganizowali w tym dniu rajd pieszy z Łukowa do Trzebieszowa, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Staży Pożarnych.
Po Mszy Świętej w sentymentalną podróż piosenki żołnierskiej i wojennej przeniósł gości występ wybitnej sopranistki Magdaleny Tunkiewicz.
Następnie wszyscy uczestnicy i poczty sztandarowe udali się na tutejszy cmentarz parafialny oraz złożyli wieńce i znicze na grobie ostatniego Żołnierza Wyklętego ppor. Antoniego Dołęgi i oddali część pamięci Żołnierzom Armii Krajowej.
Serdeczne podziękowania dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, pana Konstantego Strusa oraz dla ks. Józefa Sobotki proboszcza parafii Trzebieszów
W Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie została przygotowana okolicznościowa wystawę pn. Żołnierze Wyklęci.

Agnieszka Janas
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.