Gminne Zawody Lekkoatletyczne w Dębowicy

Region Czw. 15.06.2023 08:22:48
15
cze 2023

Reprezentacje ze wszystkich szkół z terenu gminy Trzebieszów wzięły udział w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych. Odbyły się one na początku czerwca w Dębowicy. Ich celem była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

Gminne Zawody Lekkoatletyczne odbywały się 2 czerwca. Na zawody przyjechały reprezentacje ze wszystkich szkół z terenu gminy Trzebieszów. Sportową rywalizację przeprowadzono w 14 konkurencjach. Gospodarzy reprezentowało 12 uczniów z klas V – VIII, i w każdej z konkurencji, w której brali udział, wywalczyli medal. Osiągnięcia reprezentantów z Dębowicy przedstawiają się następująco:

Bieg na 60 m dziewcząt z klas IV - VI pierwsze miejsce wywalczyła Hanna Karwowska z kl. VI;
Bieg na 60 m chłopców z klas IV - VIII pierwsze miejsce zajął Dawid Mościcki z kl. V
Bieg na 60 m chłopców z klas VII – VIII pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz Świerczewski z kl. VII;
Sztafeta mieszana 4x100 m, kl. IV – VI drugie miejsce. W skład drużyny wchodzili: Wiktoria Izdebska z kl. V, Hanna Karwowska z kl. VI, Mateusz Sulej z kl. V, Dawid Mościcki z kl. V;
Sztafeta mieszana 4x100 m, kl. VII – VIII drugie II miejsce. W skład drużyny wchodzili: Arleta Kowalska z kl. VIII, Iga Mickiewicz z kl. VII, Kasper Kaciłowicz z kl. VIII, Paweł Lejnert z kl. VIII;
Skok w dal chłopców z kl. IV – VI pierwsze miejsce zajął Mateusz Sulej z kl. V;
Skok w dal dziewcząt z kl. IV – VI drugie II miejsce zdobyła Wiktoria Izdebska z kl. V;
Skok w dal chłopców z kl. VII - VIII pierwsze miejsce wywalczył Paweł Lejnert z kl. VIII;
Skok w dal dziewcząt z kl. VII – VIII drugie miejsce zdobyła Oliwia Chudek z kl. VIII;
Bieg długi na dystansie 600 m dla dziewcząt z kl. IV – VI trzecie miejsce zajęła Natalia Rola z kl. V;
Bieg długi na dystansie 800 m chłopców z kl. IV – VI drugie miejsce wywalczył Filip Odziemczyk z kl. V;
Bieg długi na dystansie 600 m dla dziewcząt z kl. VII – VIII drugie miejsce zdobyła Iga Mickiewicz z kl. VII;
Bieg długi na dystansie 1000 m chłopców z kl. VII – VIII trzecie miejsce zajął Kacper Kaciłowicz z kl. VIII.

Młodym sportowcom kibicowali wójt gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis oraz dyrektor szkoły Krzysztof Kazana. Wszyscy zdobywcy miejsc na podium otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Zawody przygotowała i przeprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego Izabela Goławska.

zdjęcia i informacja: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębowicy